Wiertarka stołowa vs wiertarka ręczna

Wiertarka zalicza się do najbardziej podstawowych elementów każdego warsztatu. Bez tego narzędzia wykonywanie wielu różnych prac byłoby właściwie niemożliwe. Spotyka się je zarówno w profesjonalnych warsztatach jak i w wyposażeniu domowym. Każdy, kto jest zainteresowany takim narzędziem ma do wyboru kilka różnych jego typów.

W sklepach znajdziemy wiertarki ręczne, stołowe oraz wiertarki na stojaku. Każdy typ posiada oczywiście wady i zalety. Trzeba bliżej się im przyjrzeć aby móc stwierdzić, który z nich będzie dobry dla naszych potrzeb.

Wiertarka ręczna

Jest to dość kompaktowe i poręczne urządzenie. Wygodne w codziennej pracy, zwłaszcza jeśli zaopatrzymy się w model z akumulatorem, gdzie nie musimy przejmować się kablami zasilania. Do tego można ją wykorzystywać do różnych prac, bowiem większość modeli posiada także funkcję wkrętarki.

Wiertarka ręczna – minusy

Dla bardziej wymagających osób wiertarka ręczna może nie być wystarczająca. Efekty pracy zawsze zależą tu także od naszych umiejętności. Musimy odpowiednio ustawiać rękę i wkładać w wiercenie nieco siły. Nacięcia praktycznie nigdy nie są idealne – zawsze posiadają niewielkie ubytki, co nadaje im minimalnie skośny kształt. O ile w wielu sytuacjach nie ma to wielkiego znaczenia, o tyle w przypadku nieco większych wymagań praktycznie całkowicie dyskwalifikuje to takie urządzenie.

Wiertarka ręczna – na stojaku

Problem ten można rozwiązać, decydując się na stojak do wiertarki. Nie jest to kosztowne, a jednocześnie zapewnia znacznie dokładniejszą pracę. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie precyzyjnych, idealnie ukształtowanych otworów. Stojak ma jednak tę wadę, że czasami nie jest w stanie dotrzeć wszędzie. Warto więc posiadać dwie wiertarki. Jedna będzie przypięta do stojaka, podczas gdy drugą będziemy posługiwali się ręcznie. Już jest najnowsza gazetka oferty Castorama w Warszawie. Może to właśnie tam odnajdziesz swoją nową wiertarkę. 

Wiertarka stołowa w leroy merlin łódź

Jaka wiertarka stołowa?

Wiertarka stołowa pozwala na efektywne wykonywanie wielu działań. Zapewnia nam przy tym pełną automatyzację. W tym przypadku wszystkie otwory będą wywiercone idealnie, zgodnie z ustalonymi przez nas parametrami. Stojak przejmuje na siebie wszystkie silne drgania takiego urządzenia, dzięki czemu nawet długa praca z nim nie jest męcząca.

Wiertarka stołowa – minusy

Wiertarka stołowa jest urządzeniem stacjonarnym. Oznacza to, że nie możemy zabrać jej wszędzie tam, gdzie potrzebujemy wykonać jakąkolwiek pracę. Decydując się na nią trzeba zatem zrezygnować z mobilności i pogodzić się z możliwością pracy jedynie we własnym warsztacie. Nawet po jej zakupie będziemy musieli zaopatrzyć się dodatkowo w dobrą wiertarkę ręczną.

Podsumowanie

Jeśli priorytetem jest poręczność i mobilność, to wiertarka ręczna będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest ona lekka i na tyle mała, że można ją zabrać właściwie wszędzie – zwłaszcza, jeśli kupimy model z akumulatorem. Praca z nią nie będzie jednak w pełni dokładna. Urządzenie to nie zapewni idealnych otworów, co w niektórych przypadkach całkowicie je dyskwalifikuje. Wiertarka stołowa jest o wiele dokładniejsza, ale jednocześnie nie daje takiej mobilności. Wybór powinien zależeć zatem od rodzaju wykonywanej pracy oraz wymagań. Aby zapewnić sobie wszechstronność, trzeba zwykle zaopatrzyć się w oba rodzaje wiertarek i korzystać z nich w konkretnych przypadkach.

Nowe promocje w https://www.promoceny.pl/sklepy/szukaj/leroy-merlin/lodzkie/lodz

O serwisie

Rodzina i znajomi mówią o Tobie 'złota rączka' lub 'nasz Adam Słodowy'?

Dzieci uważają Cię za realną i chodzącą wersję Boba Budowniczego?

Gdy tylko nie śpisz, to wiercisz, wkręcasz, przycinasz...?

Potrafisz stworzyć coś z niczego i zamienić 'niby-nic' w działające 'coś'?

Ten portal jest dla Ciebie!

Kontakt

kontakt@swiatmajsterkowicza.pl

Galeria