Akcesoria do wiertarek, młotów udarowych

Wiertarki udarowe, młotowiertarki, młoty udarowe

Są to elektronarzędzia, które zdecydowanie sprawdzają się zarówno w profesjonalnym warsztacie jak i także w warsztacie przydomowym. Niezwykle ich istotnymi elementami są różnego rodzaju akcesoria. Niektóre z nich są mocno podstawowe, bez których naprawdę nie byłoby możliwe ich użytkowanie. Dodatkowo akcesoria te niesamowicie usprawniają pracę w naprawdę wielu sytuacjach. Poniżej przedstawię przegląd najbardziej przydatnych oraz najważniejszych komponentów.

Wiertła

Bardzo trudno jest wyobrazić sobie bez nich pracę młota, młotowiertarki jak i także oczywiście wiertarki. Dzięki wiertłu można wykonać bardzo wiele prac montażowych jak i także prac konstrukcyjnych. Są tak naprawdę niezastąpione podczas czynności jakąś jest majsterkowanie. Niezastąpione są także w bardzo zaawansowanych pracach budowlanych oraz remontowych W zależności od swojego rodzaju zezwalają na wykonywanie otworów w wielu materiałach.

Wyróżniamy:

- wiertła do drewna

- wiertła do metalu

- wiertła do szkła

- wiertła do betonu

Oprócz powyżej wymienionych na rynku znajdziemy także uniwersalne wiertła. Takowe wiertła poradzą sobie pracą na różnego rodzaju materiałach. Jednak przeznaczone są konkretnym bardziej powierzchnią. Wśród wierteł do metalu występują modele łopatkowe specjalne, które nadają się wspaniale do obróbki miękkiego drewna jak i także drewna twardego. Ponadto świetne są także do materiałów drewnopochodnych.

Akcesoria do narzędzi

Czy wiesz, że...?

Grupą osobną oczywiście wśród wierteł są modele SDS Max oraz SDS Plus. Te wiertła używane są do młotów oraz także do młotowiertarek. Te drugie z nich posiadają 10 mm średnicę uchwytu oraz są także najpopularniejszym typem wierteł. Zaś Wiertła SDS Max posiadają średnicę uchwytu, która mierzy 18 mm i to one są właśnie do ciężkich prac przeznaczone.

Koronki wiertnicze

Jest to nic innego jak otwornice specjalne, a pozwalają one wykonywać otwory w wybranych powierzchniach, o znacznie większych wymiarach. Są to na przykład takie otwory jak puszki instalacyjne w naszej ścianie. Wiertnicze koronki podobnie jak wiertła przeznaczone są do materiałów konkretnych.

Zdecydowanie przydadzą nam się:

- otwornice do glazury

- otwornice do betonu

- otwornice do drewna

- otwornice do metalu

Zdecydowanie nie wszystkie wiertnicze koronki do siebie są podobne. Jednymi z najbardziej popularnych są zdecydowanie bimetalowe otwornice. To te otwornice służą nam do wykonywania nawierceń w gamie szerokiej wszystkich materiałów: plastik, aluminium, metale niezależne, stal nierdzewna, stal oraz drewno. Koronki diamentowe są także bardzo często używane. Wyróżniamy zarówno szerokie jak i także wąskie. Świetnie nadają się one do obróbki tak zwanych materiałów twardych i tutaj także w powierzchniach ceramicznych. Na rynku dostępne są kilkuczęściowe otwornice, które zaś z kolei sprawdzają się w obróbce tworzyw sztucznych, w obróbce drewna, płyt g-k, płyt budowlanych oraz metali niezależnych.

Porada eksperta:

Należy zwrócić uwagę na to czy dana otwornica wyposażona jest w centrujące wiertło. To wiertło pozwala na to, że nasza praca jest bardziej precyzyjna. Dużym udogodnieniem może być także wiertnicza koronka ze specjalną gąbką. To ona zabezpiecza przed pyleniem. Co jak co, ale podnosi to niesamowicie komfort robót wykonywanych.

Adaptery

Adapterami są akcesoria specjalne do młotów oraz do młotowiertarek. Adaptery stanowią wymienny element. Ten element z kolei umożliwia bardzo precyzyjne jak i także szybkie przymocowanie koronki wiertniczej i wiertła do kompatybilnego z nimi konkretnego elektronarzędzia. Wykorzystanie adapterów ułatwia znacząco wykonywanie otworów niezbędnych w materiałach takich jak marmur, kamień czy też beton.

Ściernice

Gdy zależy nam na tym, aby wyposażenie naszego warsztatu było w pełni kompleksowe to powinniśmy zaopatrzyć się w ściernice. Ściernice do elektronarzędzi wiercących są wykonane ze specjalnej szczotki. Szczotki te wykonane są z połączenia płótna jak i także włókniny. Struktura ich, która jest idealnie dobrana pozwala nam na szlifowanie bardzo wielu powierzchni i to głównie tych, które są wykonane z tworzyw sztucznych, metalu jak i także drewna.

Szczotki druciane

Zdecydowanie wśród tych szczotek wymieniamy pędzelkowe jak i także tarczowe. Najczęściej są one wykonane z drutu kwasoodpornego oraz ze stali. Są specjalnymi nakładkami do elektronarzędzi. To one pozwalają nam zdecydowanie na bardziej wydajne prace. Mam na myśli usuwanie rdzy, żużlu oraz innych powłok z różnego rodzaju powierzchni.

Tarczowe szczotki posiadają większą znacznie średnicę i służą do pracy na zdecydowanie większych powierzchniach. Mam tutaj na myśli gratowanie końcówek rur czy też różnego rodzaju otworów. Musimy jednak pamiętać o tym, że te najbardziej efektywne to te około 10-15 tysięcy obrotów na minutę.

Akcesoria do wiercenia leroy merlin katowice

Gwintowniki, narzynki

Gdy używamy narzynek czy też gwintowników jesteśmy w stanie naciąć odpowiednio gwinty. Gdy nadamy odpowiedniego kształtu elementom to można je bardzo sprawnie połączyć. Przy użyciu gwintowników natniemy wewnętrzne gwinty, a zaś przy użyciu specjalnych narzynek natniemy zewnętrzne gwinty. Uzyskamy zdecydowanie najlepsze efekty gdy nasze akcesoria wykonane będą z wolframowej stali, która zdecydowanie cechuje się dużą, a wręcz doskonałą wytrzymałością.

Dłuta i szpicaki

Są one niezwykle przydatne. A już szczególnie gdy pracujemy na materiałach wymagających. Takimi właśnie materiałami są marmur, cegła, kamień czy też beton. Szpicaki jak i także dłuta posiadają końcówki, które są specjalnie wyprofilowane. Końcówki te łatwiej się wbijają w powierzchnię, na której nam zależy. Dzięki temu nie tylko wykonujemy otwory odpowiednie, ale także wszelkie deformacje, na które będą narażone podczas różnego rodzaju robót.

Szpicaki oraz dłuta są elementami wymiennymi, które z kolei są przeznaczone do współpracy z młotami oraz młotowiertarkami.

Dodatkowe akcesoria do wiercenia

Akcesoria wyżej wymienione do wiertarek to nie wszystko. Mamy do czynienia bowiem z wieloma elementami dodatkowymi. Mogą się one przydać w wielu sytuacjach. Są to między innymi;

kamienie szlifierskie - są one wykonane z tlenku glinu i sprawdzają się przy obróbce metali. Świetnie usuwają zadziory czy też rdzę.

rozwiertaki do śrub - akcesoria niewielkie dzięki, którym umożliwione jest nam wykręcenie ułamanych śrub.

tarniki - są idealne do szlifowania, oczyszczenia i polerowania

zdzieraki - są dostępne w wersji do metalu jak i także do drewna.

fazowniki - są one przydatne do obróbki tworzyw sztucznych, drewna oraz blachy.

Stojaki

Stojak do wiertarki jest zdecydowanie bardzo przydatny. Oczywiście pod warunkiem, że często takowe elektronarzędzia użytkujemy. Dzięki stojakowi mamy precyzję w wykonywaniu nawierceń. Możemy także dokonywać nawierceń pionowe oraz nawet pod kątem. Zobacz więcej  https://www.promoceny.pl/sklep/leroy-merlin-katowice-ul-alpejska-4

Porada eksperta:

Alternatywą dla stojaka jest specjalna prowadnica do wiercenia. Jest to niewielki element, który sprawia, że gdy wiercimy pod kątem prostym to jest to niezwykle precyzyjne. Prowadnica sprawdza się do niewielkich otworów oraz przy użyciu wiertarek elektrycznych standardowych oraz wkrętarek akumulatorowych.

O serwisie

Rodzina i znajomi mówią o Tobie 'złota rączka' lub 'nasz Adam Słodowy'?

Dzieci uważają Cię za realną i chodzącą wersję Boba Budowniczego?

Gdy tylko nie śpisz, to wiercisz, wkręcasz, przycinasz...?

Potrafisz stworzyć coś z niczego i zamienić 'niby-nic' w działające 'coś'?

Ten portal jest dla Ciebie!

Kontakt

kontakt@swiatmajsterkowicza.pl

Galeria