Wiele osób w ogóle nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez słuchania muzyki. Montowanie dodatkowych głośników albo wymiana starych na nowe wpływa pozytywnie na jakość nagłośnienia w samochodzie.
Głośniki fabryczne
Producenci fabrycznie przewidują miejsce na głośniki i tam je umieszczają. Jakość tego nagłośnienia oczywiście zależy od marki a tak naprawdę od ceny
Samochody klasy premium takie jak BMW, Audi czy Mercedes mogą się pochwalić nagłośnieniem, które będzie tworzone przez znane marki. W samochodach niższej klasy oczywiście musimy się liczyć z nagłośnieniem nieco gorszym, ale nadal akceptowalnym. Jeśli chodzi o producentów starszych aut na ten element praktycznie nie zwracało się uwagi a to powodowało, że nadal jest wiele osób, które chętnie same chcą ulepszyć jakość dźwięku.
Głośniki w przedniej części samochodu
W małych autach montowane są zazwyczaj dwa głośniki, które będą wystarczające do nagłośnienia. Instaluje się je w desce rozdzielczej pod przednią szybą albo też w drzwiach. Pierwszy sposób jest dość trudny ponieważ instalacja sporych głośników może nastręczać nam trudności a jednocześnie trzeba się liczyć z tym że duża część dźwiekow i tak będzie uciekać, dlatego nie będzie tak dobrego jakościowo odsłuchu. Z tego powodu wydaje się, że montaż do drzwi będzie lepszym rozwiązaniem. to naturalna, szczelna obudowa, którą bez problemów wygłuszymy a to daje nam szansę na uzyskiwanie dobrej jakości dźwięku. Zobacz promocje Tesco !
Montując głośniki na pewno dobrze będzie pomyśleć o zestawach odseparowanych a więc rozdzielonych na cztery głośniki w tym dwa średnio niskotonowe i dwa wysokotonowe. Głośniki pierwsze montujemy na dole drzwi a wysokotonowe w części górnej najlepiej na wysokości uszu co będzie dawać nam doskonałe warunki odsłuchowe. Do montażu wykorzystywać można także zaślepkę przy lusterku bocznym albo też elementy podszybia.
Tylna część samochodu
W wielu autach fabrycznie montuje się głośniki w drzwiach tylnych albo też w miejscach analogicznych co w przypadku przednich drzwi. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by również drzwi tylne samodzielnie wyposażać w głośniki. Trzeba jednak pamiętać, by przetworniki, które pojawiają się z tyłu były takie same jak te znajdujące się z przodu, ponieważ tylko wtedy uda się nam zachować odpowiednią spójność brzmienia. Efektem zamontowania dodatkowych głośników w drzwiach tylnych jest poprawa odsłuchu dla pasażerów, którzy będą siedzieć na tylnej kanapie.
Wprowadzenie ich do tylnych drzwi to rozwiązanie lepsze niż instalacja ich na tylnej półce. Jest to podobna sprawa jak przy przedniej części auta, ponieważ głośniki na półce będą grać w stronę szyby a nie będzie odpowiednio nagłaśniać nam kabiny. Półka jest także miejscem gorszym montażowo, ponieważ może wpadać nam w wibracje i to zmniejszy jakość dźwięku. Wielu kierowców decyduje się na wprowadzenie dodatkowych głośników w takim miejscu, ponieważ tam montaż jest prosty.
Ogólnie jednak trzeba powiedzieć, że na montaż dodatkowych głośników zawsze najlepszym miejscem będą drzwi. To one dają nam naturalną komorę dla głośnika a to poprawia brzmienie. Montaż przetworników w drzwiach może być nieco utrudniony i konieczne będzie zdjęcie tapicerki.
zobacz głośniki w dobrej cenie http://gazetkapromocyjna.pl/