JAK USUNĄĆ GRZYBA ZE ŚCIAN - PRAKTYCZNY PORADNIK KROK PO KROKU

Grzyb na ścianie pojawić się może w miejscu, gdzie znajduje się wiele wilgoci. Mogą to być pomieszczenia takie jak łazienka, kuchnia, kotłownia, ale również salon czy sypialnia, mimo że wydaje się, że tam nie będzie takiego ryzyka. Jednak jest to możliwe, gdy dojdzie do zaniedbań i pojawiają się w izolacji budynku mostki termiczne. To miejsca gdzie dochodzi do punktowego wychłodzenia. Temperatura ściany będzie się zmniejszać i przekroczona będzie temperatura skraplania się pary wodnej. W wyniki tego nawet w pomieszczeniach takich jak salon czy sypialnia może się pojawić na ścianie wilgoć. Gdy się tak stanie trzeba szybko się go pozbyć, ponieważ to również niebezpieczne dla zdrowia.

3 KROKI SKUTECZNEGO POZBYCIA SIĘ GRZYBA - zobacz nowa  oferta Tesco !

KROK 1 – OKREŚLENIE I USUNIĘCIE PRZYCZYN POWSTAWANIA.

Trzeba ustalić przede wszystkim jakie są przyczyny pojawienia się grzyba, czy przypadkiem nie będzie chodziło o źle funkcjonującą wentylację. Należy często wietrzyć pomieszczenie, instalacje nawiewniki okienne albo ścienne, wentylację mechaniczną. Przyczyn może być wiele i jeśli ich nie będziemy w stanie ich znaleźć to nie będzie można również oczekiwać, że pokona się ten problem, ponieważ nawet po usunięciu będzie ten problem do nas wracał. Sprawdź aktualne promocje na  https://www.promoceny.pl/sklep/castorama-gliwice-pszczynska-315-ueropa-centralna

KROK 2 – USUNIĘCIE GRZYBA.

W zależności od tego jak głęboko sięga pleśń czy grzyb likwidacja może być łatwiejsza albo trudniejsza. Łatwiejszym rozwiązaniem będzie nanoszenie na powierzchnię specjalnego preparatu grzybobójczego. Środki takie pozwolą usunąć wykwity, jednak trzeba się zabezpieczyć przy ich stosowaniu. Likwidacja trudniejsza będzie w momencie, gdy pleśń, grzyb wniknął głęboko w mur a farba zaczęła się łuszczyć, musimy je także usunąć.

Jeśli grzybnia dostała się do struktury tynku czeka nas większy remont. Tynk będzie trzeba skuć w miejscach, gdzie się pojawił i z zapasem około metra. Tak oczyszczone miejsce trzeba będzie zabezpieczyć preparatami grzybójczymi. Nowoczesne preparaty chemiczne pozwalają skutecznie pokonać wykwity, należy jednak pamiętać o tym, by dobrze zabezpieczyć się w trakcie ich stosowania, gdyż są to środki dla zdrowia szkodliwe. Nowa oferta produktów w Tesco zobacz!

KROK 3 – NAPRAWIENIE MIEJSCA 

Po tym jak zabezpieczy się miejsce, gdzie był grzyb trzeba pamiętać o tym, by położyć nowy tynk i potem pomalować go. Jeśli chcemy ochronić się przed pojawieniem się grzyba możemy również pomyśleć o tym, by zastosować specjalną farbę, która będzie nas skutecznie przed tym chronić. Jest to nieco droższa, ale sprawdzająca się dobrze w praktyce propozycja farb szczególnie do miejsc, gdzie narażenie na wilgoć jest większe.

https://castorama.okazjum.pl/gliwice

O serwisie

Rodzina i znajomi mówią o Tobie 'złota rączka' lub 'nasz Adam Słodowy'?

Dzieci uważają Cię za realną i chodzącą wersję Boba Budowniczego?

Gdy tylko nie śpisz, to wiercisz, wkręcasz, przycinasz...?

Potrafisz stworzyć coś z niczego i zamienić 'niby-nic' w działające 'coś'?

Ten portal jest dla Ciebie!

Kontakt

kontakt@swiatmajsterkowicza.pl

Galeria