Wiertarka stołowa vs wiertarka ręczna

specjana oferta na Wózek magazynowy zobacz teraz

Wiertarka zalicza się do najbardziej podstawowych elementów każdego warsztatu. Bez tego narzędzia wykonywanie wielu różnych prac byłoby właściwie niemożliwe. Spotyka się je zarówno w profesjonalnych warsztatach jak i w wyposażeniu domowym. Każdy, kto jest zainteresowany takim narzędziem ma do wyboru kilka różnych jego typów.

W sklepach znajdziemy wiertarki ręczne, stołowe oraz wiertarki na stojaku. Każdy typ posiada oczywiście wady i zalety. Trzeba bliżej się im przyjrzeć aby móc stwierdzić, który z nich będzie dobry dla naszych potrzeb.

Wiertarka ręczna

Jest to dość kompaktowe i poręczne urządzenie. Wygodne w codziennej pracy, zwłaszcza jeśli zaopatrzymy się w model z akumulatorem, gdzie nie musimy przejmować się kablami zasilania. Do tego można ją wykorzystywać do różnych prac, bowiem większość modeli posiada także funkcję wkrętarki.

Wiertarka ręczna – minusy

Dla bardziej wymagających osób wiertarka ręczna może nie być wystarczająca. Efekty pracy zawsze zależą tu także od naszych umiejętności. Musimy odpowiednio ustawiać rękę i wkładać w wiercenie nieco siły. Nacięcia praktycznie nigdy nie są idealne – zawsze posiadają niewielkie ubytki, co nadaje im minimalnie skośny kształt. O ile w wielu sytuacjach nie ma to wielkiego znaczenia, o tyle w przypadku nieco większych wymagań praktycznie całkowicie dyskwalifikuje to takie urządzenie.

Wiertarka ręczna – na stojaku

Problem ten można rozwiązać, decydując się na stojak do wiertarki. Nie jest to kosztowne, a jednocześnie zapewnia znacznie dokładniejszą pracę. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie precyzyjnych, idealnie ukształtowanych otworów. Stojak ma jednak tę wadę, że czasami nie jest w stanie dotrzeć wszędzie. Warto więc posiadać dwie wiertarki. Jedna będzie przypięta do stojaka, podczas gdy drugą będziemy posługiwali się ręcznie.

Wiertarka stołowa w leroy merlin łódź

Jaka wiertarka stołowa?

Wiertarka stołowa pozwala na efektywne wykonywanie wielu działań. Zapewnia nam przy tym pełną automatyzację. W tym przypadku wszystkie otwory będą wywiercone idealnie, zgodnie z ustalonymi przez nas parametrami. Stojak przejmuje na siebie wszystkie silne drgania takiego urządzenia, dzięki czemu nawet długa praca z nim nie jest męcząca.

Wiertarka stołowa – minusy

Wiertarka stołowa jest urządzeniem stacjonarnym. Oznacza to, że nie możemy zabrać jej wszędzie tam, gdzie potrzebujemy wykonać jakąkolwiek pracę. Decydując się na nią trzeba zatem zrezygnować z mobilności i pogodzić się z możliwością pracy jedynie we własnym warsztacie. Nawet po jej zakupie będziemy musieli zaopatrzyć się dodatkowo w dobrą wiertarkę ręczną.

Podsumowanie

Jeśli priorytetem jest poręczność i mobilność, to wiertarka ręczna będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest ona lekka i na tyle mała, że można ją zabrać właściwie wszędzie – zwłaszcza, jeśli kupimy model z akumulatorem. Praca z nią nie będzie jednak w pełni dokładna. Urządzenie to nie zapewni idealnych otworów, co w niektórych przypadkach całkowicie je dyskwalifikuje. Wiertarka stołowa jest o wiele dokładniejsza, ale jednocześnie nie daje takiej mobilności. Wybór powinien zależeć zatem od rodzaju wykonywanej pracy oraz wymagań. Aby zapewnić sobie wszechstronność, trzeba zwykle zaopatrzyć się w oba rodzaje wiertarek i korzystać z nich w konkretnych przypadkach.

Nowe promocje w https://www.promoceny.pl/sklepy/szukaj/leroy-merlin/lodzkie/lodz

O serwisie

Rodzina i znajomi mówią o Tobie 'złota rączka' lub 'nasz Adam Słodowy'?

Dzieci uważają Cię za realną i chodzącą wersję Boba Budowniczego?

Polomarket

Gdy tylko nie śpisz, to wiercisz, wkręcasz, przycinasz...?

Potrafisz stworzyć coś z niczego i zamienić 'niby-nic' w działające 'coś'?

Ten portal jest dla Ciebie!

Kontakt

kontakt@swiatmajsterkowicza.pl

Galeria